öteki beriki
Öteki için öyleyken beriki için bi b.k ifade etmez
Mayıs 12, 2015
11198455_10206474437157474_449359938_n
Sörvayvır Adası :)
Mayıs 17, 2015
tayyip_davutoğlu mix _5665

tyyip davt mixMerhaba ilk blog yazım dergi gibi bir mecraya bağlı olarak. Başlangıcta ne yazsam neden bahsedeyim nasıl bahsedeyim diye ilk olması üzerine yaratıcı olmayı düşündüm düşünüyordum ilk yazı olmasıyla ilgili olamasa da neden bağsetsem diye beni düşündüren konulardan böyle bir şey geldi aklıma.

Şundan bahsediyorum “onlar konuşur ak parti yapar” diye bir sloganları var ya. Yani ak parti silsilesi olarak kendileri konuşulanlara hiç aldırmayorlar da hep de görevlerini yapayorlar. Pek bir şeye yormuyorlar ya.
Onlar dedikleri:sevmedikleri sansürlemek istedikleri basın kitlesi diğer partiler ve meclis üyesi olmayan kolektif topluluklar oy alamadıkları kesim.
Onların dedikleri: DEVLET KATIL deniyordu. Gezide kaybettiklerimiz yetmezmiş gibi soma başta olmak üzere DAYI BAŞI sistemleri bütçeden kısmak için ihmallerle oluşan sömürdükleri diğer işçi ölümlüleri ki önceden aynı tabandan gelme failli meçhulleri. HIRSIZ DENİYORDU sorgulanamayan çoluklarının çocuklarının tam çözülemeyen karışık hesapları sırasın da, yandaşlarının cukkaladıkları hediyeleri, ayakkabı kutuları sıfırlanan paraları…
KADIN DÜŞMANI deniyordu pozitif ayrımcılık gibi bir türev oluşturmuşlardı düşünen çalışan üreterek kendi varlığını ve özgürlüğünü ilan eden bunu yapmak isteyen kadınların erkek egemen sistemlerinin karşında savunmasız bırakılarak haklarını talep etseler de alamayan bulamayan unutturulan bayanlar ve kız öğrenciler.
DOĞAL ALANLARI KATLEDİYORLAR deniyordu baba parasından yada baba mesleğinden gelen doğmuş olan müteahhitleriyle usulsüzlük le dolu ülke şehir metropol adına vatana millete hizmet kalkınma adına yapılan betonarme yapılarıyla daha çok kendi ceplerini dolduran
DİN TÜCCARLARI deniyordu akrabalarına tanışlarına iş yuvası olarak üretilenler laikliğin kaybolmasına yol açan kendi inanışındakilere sınavsız diplomasız yerleştirilen meslek erkanları, koltukluları, inanç sömürüsü yaparak birlik anlayışı oluşturan sadece paranın hükmediği anlayışlı inanışlı politikaları haklı hukuklu katlettikleri cumhuriyet ilkeleri. 4+4+4 e HAYIR deniyordu okumaya yeni başlayan çocukları daha da zorlanacakları okuyor olanların belirsizlik içinde kaldıkları sadece geleceğeni düşünecekken gelen değişecek olanın endişesi içinde tedirgin olan öğrencilerin kafalarının karışması döner sermayeye kurban edilenler değiştirilen üniversite rektörleri Prof. Yrd.Doc. araştırmacı görevliler döner sermaye yöneticileri adamları olarak seçilenler yönetmeliklerde kendi tarafları zorluk çekmesin diye eğitim sisteminde zaten devamlı ihtiyac duyulmasıyla değişen yönetmelikler e bağlı olarak çoğu uydurulan babasını çiftliğimiş gibi yönetime dönüşmüş kurumları.
TARİĞİ ESER SANAT YOBAZLARI ÜLKEYİ SATANLAR deniyordu eski yapıların yıkılarak yerine otel ve AVM yapmaları türbe taşımaları anlayışlı…
IRKCI deniliyordu ermeni soykırımıyla yüzleşemeyen torba torba ramazan paketi gibi gündem değiştirmek için kullanılan konular olarak belirlenen üzerinde en fazla 5 gün çalışmayla çok emek verilmiş gibi görünerek Alevilere Sunnilere Kürtlere verilen hakların durmadan avuntulu olarak atlatılmak istenilen parça parça birinde dilini birinde eğitimini aldığı sağlıksız olarak oluşturulan tamamen çözülmesi imkansızmış gibi gösterilen sorunların üstüne sorun teşkil etmeleriyle meşgul olmalarıyla yaptıkları…
DENİLİYORDU. Konuşuluyor işte bunlar oralarda onlar tarafından
Tavsiye ben reklamlarda en çok eşi bayılan adamın denizden gelen ambulansına güldüm. :)
dikkat dinleniyoruuuuzzzz toplum olarak neyi dinliyorlarsa!

Aysun
Aysun
İşçi emeklisi bir baba ile ev hanımı bir annenin 3 çocuğundan 2. si. Olay yeri karadeniz . Eskişehir Osmangazi üniversitesi turizm bölümünde okuyormuş gibi. Kitap şiir karikatür müzik yazmak gitar haberler bazı reklamlar anti sınıfçı halkarın eşitliği çevre dostu barış yanlısı gibi durumlara ilgili.