Ekran Resmi 2015-06-01 22.27.54
Fotoğraflarla gezi direnişi
Haziran 1, 2015
Ekran Resmi 2015-06-14 05.30.48
Christopher Lee Hayatını Kaybetti
Haziran 14, 2015
olum-sehri_44318_b


GÖRMEK HAKKINDA
Senin gördüklerin, görebildiklerin karanlıkta anlatabildiklerin. Herkes aynı şeyi görmez. Herkes aynı yöne bakmaz zaten bir kere. Aynı yöne bakanların gördükleri farklı yöne bakanlar. Farklı yönler. Farklı amaçlar, farklı görüşler. Sen görünmezken de ışığa dair bilmediklerin düşündüklerin. Gömülüyor böle böle bütün düşünceleri devrimin düşüncesi. Ve devrim bir ileridir bütün isteklerden yönlerden çünkü bütün dünyayı şekillendirecek bir zamandır.
Şu işler bir yoluna girse var ya çözülse bütün karmaşanın nedeni? Bütün haksızlıklar eşitsizliklerin ayrımcılıkların karsında ödenen büyük bedenlerin hayatların parçalanması. Aslında günlük hayatı hiç etkilemiyor gibi görünen fakat okunan her haberin köküne inince ülkeyi yönettiklerini düşündüğümüz sistemin içinde kendi çıkarlarına kurban etikleri kurbanında kurbanı hazırlanan, bulunan zincirleme giden devamlı anlaşmazlığın içinde hal böyle iken, bu işler böyle gitmez diyebilecek kimi, kiminin duyulmayacak sözleri. Bir ses bir sürü çığlık atar kalabalıkta. Ölümü çemkirenlerden çok haklı. Hiç bir renk konuşmaz onlarda ipler bağlar namuslarını. Sözden dönerken kendilerine kalmalarıyla. Çarpma bana.
Soluğumu kestiğin her seferinde inanç gücünle yoktan var etmiş gibi gördüğün maddeler senin kanunların nereye gider. Ayaklanır mı ayakları mı yerden keser? Sana lütuf fakirliği övmek. Tanık olduğunuzu sandığınız her basamağın da bulunan bu zamanların hırsızları katilleri. Kontrol adalet se eğer ben negatif bir mülküm. Hakkından gelinen her eşitlik ve özgürlük payının en önemlisi insanlık hakkının suçlu çıkması. Yaşamak, büyümek, ölmek. İnsanlığında büyümesi gerek. İleride ölenlerin nüfusu yetmeyip üç beş katlı mezarhaneler olabilir mi?

Aysun
Aysun
İşçi emeklisi bir baba ile ev hanımı bir annenin 3 çocuğundan 2. si. Olay yeri karadeniz . Eskişehir Osmangazi üniversitesi turizm bölümünde okuyormuş gibi. Kitap şiir karikatür müzik yazmak gitar haberler bazı reklamlar anti sınıfçı halkarın eşitliği çevre dostu barış yanlısı gibi durumlara ilgili.